Žádost o pomoc v dopravním sektoru

December 20, 2022

Vážení členové Business klubu Ukrajina,


v posledních dnech jsme obdrželi žádosti od ukrajinských státních dopravních institucí, které v důsledku ruských raketových útoků žádají o pomoc v souvislosti

s demoličními a rekonstrukčními pracemi, jež jsou nezbytné pro obnovení či zrychlení přesunu osob, zboží i humanitární pomoci.

Nejakutnější situace je v rámci železniční přepravy, proto se na nás obrátila Ukrajinská státní železniční společnost Ukrzaliznytsa, která žádá o poskytnutí následující techniky:


- hydraulické zvedače

- nakládací a vykládací zařízení pro příjem kolového nákladu

- jeřáby na zvedání kontejnerů

Žádost přišla také od společnosti Ukrtransbud, tedy Ukrajinské státní korporace dopravního stavebnictví.  Pro demontáž zdevastovaných dopravních konstrukcí má zájem o toto zboží:

- mobilní drtičky železobetonu

- pojízdná hydraulická bourací kladiva

- hydraulická kladiva typu Delta F5 na bázi nakládacího bagru

- nůžky a drtiče betonu

- hydraulická závěsná kladiva

- jiné analogické stroje pro bourací práce

Zájem je především o humanitární pomoc, tedy darování funkčních strojů jakéhokoliv stáří nebo stavu, avšak budeme vděčni i za případné obchodní nabídky, které bychom mohli zmiňovaným ukrajinským společnostem předat. Ty naopak mohou nabídnout značný obchodní potenciál a možnost pro další spolupráci na obnově Ukrajiny. Ukrzaliznytsa již totiž je klíčovým partnerem pro obnovu ukrajinské železniční sítě a Ukrtransbud se do budoucna stane hlavním koordinátorem obnovy dopravní infrastruktury.

Disponujete-li čímkoliv z výše uvedeného a jste ochotni svou techniku či zboží poskytnout na pokrytí současných ukrajinských potřeb, tak nás, prosím, neváhejte kontaktovat na emailu: ukrajina@mpo.cz.