Business klub Ukrajina: 200 členů a nové cíle pro rok 2024

February 15, 2024

S vaší pomocí jsme dosáhli cíle 200 členů! Děkujeme vám za vaši důvěru a za to, že jste se stali součástí naší komunity. Vaše podpora a zájem o naše aktivity nám umožňují pokračovat v naší práci a motivují nás k dalšímu rozvoji. Oceňujeme důvěru v naše schopnosti a těšíme se na budoucí spolupráci v oblasti ukrajinské obnovy. Nadále vás budeme v našem pravidelném newsletteru a na webu informovat o vývoji na ukrajinském trhu, o financování zahraničních donorů, aktivitách naší vlády, přednáškách a o výběrových řízeních na projekty na Ukrajině. Budeme pokračovat v navazování obchodních vztahů a ve vyhledávání synergií mezi českým businessem a ukrajinskou poptávkou.


Pro rok 2024 máme připravenou bohatou nabídku akcí, které pokrývají různé oblasti podnikání a zájmů. Mezi nimi je například:

  • Konference zaměřená na ukrajinskou start-upovou scénu, kde se představí nejzajímavější a nejperspektivnější ukrajinské start-upy z oblasti IT, inovací, fintech, e-commerce a dalších. Účastníci se také seznámí s možnostmi investování, spolupráce a podpory ukrajinských inovátorů.
  • Západoukrajinské obchodní fórum, jehož účastníci se seznámí s potenciálem a příležitostmi pro podnikání v západní části Ukrajiny, která je považována za nejdynamičtější a jeden z prioritních regionů země. Účastníci také navštíví některé západoukrajinské podniky a instituce, kde se setkají s jejich zástupci a partnery.
  • Letní neformální setkání BKUA, umožňující našim členům neformálně se seznámit, vyměnit zkušenosti a názory, navázat nové kontakty a užít si příjemnou společnost, atmosféru a občerstvení.
  • Contact Ukraine 2.0 - Urbis Smart City Fair v Brně, které představí úspěšné české a ukrajinské projekty, produkty a službami v oblasti smart cities, jako jsou například chytrá doprava, energetika, odpadové hospodářství, bezpečnost, e-government, e-health a další.
  • ReBuild Ukraine. Health and Rehabilitation ve Varšavě, bude výjezdní misí BKUA kde se účastníci seznámí s ukrajinskými potřebami a příležitostmi v oblasti zdravotnictví a rehabilitace. Toto odvětví je v současné době zásadní pro zlepšení zdraví a kvality života ukrajinských občanů, zejména těch, kteří byli postiženi válečným konfliktem na východě země.
  • Contact Ukraine 3.0 je plánována jako volné pokračování naší akce z roku 2023, kde se účastníci seznámili s ukrajinskými potřebami. Contact Ukraine je důležitá platforma pro diskuzi a prezentaci spolupráce mezi Českou republikou a Ukrajinou v oblasti obchodu, průmyslu a energetiky. Věříme, že v letošním roce bude akce obdobně oblíbená a opět zde uvítáme největší obchodní misi, která opustila hranice Ukrajiny od začátku konfliktu. Během akce se budou prezentovat místní hospodářské komory z ukrajinských oblastí s vysokým potenciálem pro hospodářskou spolupráci.
  • Naše vlastní akce navíc posílí i výjezdy vládního zmocněnce pro rekonstrukci Ukrajiny Tomáše Kopečného.Kompletní seznam všeho, co připravujeme v roce 2024 najdete v našem veřejném kalendáři: kalendář akcí

Pokud o nás dnes slyšíte poprvé, rádi se s vámi setkáme na některé z našich akcí. Pro vstup do klubu je možné využít odkaz: přihláškaDěkujeme,

tým Business klubu Ukrajina