Contact Ukraine, inovace a digitální transformace průmyslu

November 02, 2023

Druhý den akce Contact Ukraine byl plný zajímavých prezentací a jednání, které se zaměřovaly na inovace, digitální transformaci průmyslu a posílení obchodních vztahů mezi Českem a Ukrajinou.

První panel moderoval Izudin Gušmirović, vedoucí zahraniční kanceláře CzechTrade v Podgorici, ve které pozvaní zástupci stavebních firem ze západního Balkánu představili své vize ohledně zapojení západobalkánských subdodavatelů do rekonstrukce Ukrajiny.

Dalším přednáškovým blokem byla konference se sdružením CzechInno na téma "Chytrý průmysl 4.0", kterou uvedla Tereza Šamanová, výkonná ředitelka CzechInno. Diskutovalo se zde o inovacích a digitální transformaci v průmyslu a o tom, jak tyto trendy pomohou přispět k rozvoji obchodních vztahů mezi Českem a Ukrajinou.

Celý druhý den veletrhu MSV byl zaznamenán na videu, které si můžete prohlédnout pod článkem. Prezentace jsou také k dispozici pro ty, kteří neměli šanci účastnit se panelů na místě.

Contact Ukraine na veletrhu MSV byl skvělou příležitostí pro podnikatele a odborníky z obou zemí setkat se, diskutovat o nových možnostech a nastavit cestu směrem k inovacím a obchodní spolupráci. Tato událost ukazuje, že spolupráce mezi Českou republikou a Ukrajinou má perspektivu a může přinést vzájemný prospěch.