Czechitas otevírají svět IT ukrajinským ženám

February 02, 2023

Lednový nábor studentek zaznamenal ohromný zájem, a přestože přihlašování do Digitální akademie je u konce, nejedná se zdaleka o jediný způsob, jak zvýšit kvalifikaci třeba právě Vašich budoucích zaměstnankyň.

 

Naše partnerská organizace Czechitas přichází s další nabídkou, která by mohla zaujmout Vaše ukrajinské kolegyně profilující se v oboru IT.

 

INCO Academy – Work In Tech Ukraine pro ukrajinské ženy nabízí 1000 stipendií na kariérní certifikáty od Googlu se specializací na IT podporu nebo digitální marketing. Tento program probíhá v ukrajinštině a formou samostudia online.

 

Účastnice si mohou vybrat ze dvou programů a profilovat se tak podle svých preferencí a možná dokonce navázat na své původní zaměstnání. Prvním programem je IT Support, kde si osvojí základy počítačových systémů a získají skillset pro každodenní počítačovou podporu.

 

Druhým programem je Digital Marketing & E-commerce, který představuje zajímavý průřez mezi IT světem a kreativním vytvářením obsahu. Po celou dobu

studia bude účastnicím poskytnuta podpora a konzultace v angličtině či češtině, včetně doprovodných vzdělávacích aktivit. Registrace na tento program běží do konce května a přihlásit se můžete zde.

K šíření informace o stipendiích můžete také využít přiložených letáčků, jeden pro osobní a druhý pro online setkání.

 

Pro distribuci mezi Vašimi kontakty vytvořily Czechitas propagační video v ukrajinštině, které přehledně vysvětluje možnosti a výhody práce v IT pro ukrajinské ženy v ČR.

 

Připomínáme také, že další šance hlásit se do Digitálních akademií bude koncem dubna, kdy se spustí registrace na podzimní běh 2023.