Drony pro Ukrajinu

March 08, 2023

Vážení návštěvníci webu,

Business klub Ukrajina byl požádán o sdílení informace o sbírce Drony pro Ukrajinu, kterou pořádá nezisková organizace Horizont HG2014. Text, který níže naleznete, je původním textem neziskové organizace Horizont HG2014.

Hned poté, co vraždící neurvalé východní hordy napadly Ukrajinu a geodetická firma Geodata Ukrajina musela opustit své sídlo v Kyjevě, pustily se sesterské organizace ve skupině Hrdlička Holding do práce a skrze neziskovou organizaci ​​Horizont HG 2014 se pustily do práce. Po zjištění velkého zájmu pomoci ve veřejnosti byl vytvořen projekt Sbíráme drony pro Ukrajinu a již za čtyři dny po narušení územní suverenity Ukrajiny ruským agresorem, dne 28. 2. 2022, byla předána první dodávka 40 kusů civilních dronů ukrajinské domobraně.


Během měsíce bylo díky dobrovolným přispěvatelům vybráno přes 1,5 milionu korun. Za vybrané peníze byly nakoupeny drony s termovizí, ale předávány byly také drony, které doručovali jednotlivci na pobočky holdingu HRDLIČKA v České republice i v zahraničí. Oficiální tisková zpráva projektu: https://www.horizont2014.cz/aktuality/drony-pro-ukrajinu-tiskova-zprava.


Na rok přesně nezisková organizace Horizont HG 2014 opět zvyšuje svou aktivitu na projektu „Drony Ukrajině“ s cílem získat dostatečný finanční obnos, aby bylo možné opět nakoupit a předat drony s potřebnými vybavením ukrajinské straně přímo při výcviku v Česku. 2. etapa projektu navazuje na naše aktivity spojené s akcí Rebuild Ukraine a potřebě dále pomáhat Ukrajině v jejím boji.


Horizont HG 2014 | Sbíráme drony pro Ukrajinu (horizont2014.cz)


Další informace naleznete:


HRDLIČKA | Již skoro rok pomáháme

Ukrajině (hrdlicka.cz) - 25. 1. 2023


HRDLIČKA | DRONY PRO UKRAJINU – tisková

zpráva (hrdlicka.cz) - 8. 4.

2022


HRDLIČKA | Sbíráme drony pro Ukrajinu

(hrdlicka.cz) - 28. 2. 2022


https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekonomika-firmy-nas-reditel-prchl-z-kyjeva-situace-je-silena-rika-majitel-ceske-firmy-190186#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&source=hp&seq_no=3&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz -24.2.2022


Chcete-li pomoci, kontaktujte neziskovku Horizont HG 2014 a její projekt Drony pro Ukrajinu.


Děkuje


Ing. Martin Hrdlička

předseda správní rady