Dvě mobilní kotelny jako dar Ukrajině

May 02, 2024

Česká energetická společnost KOMTERM, a.s. darovala ukrajinskému městu Ternopil dvě parní kotelny o celkovém výkonu 1,2 MW. Náklad převezla humanitární organizace KORIDOR UA.


Společnost KOMTERM, a.s. díky spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu (MPO) darovala ukrajinskému městu Ternopil dvě mobilní kotelny o celkovém výkonu 1,2 MW a úpravnu vody, která je součástí tohoto systému. Mobilní kotelny budou instalovány v místní teplárně jako podpůrný tepelný zdroj pro město.


Podle Jana Jelínka, majitele společnosti KOMTERM, a.s., byly mobilní kotelny původně pořízeny od Armády ČR. „Po skončení pětileté zakázky jsme pro kotelny hledali další využití. Po dohodě s MPO jsme se rozhodli kotelny poskytnout jako nabídku pomoci Ukrajině. MPO nám pro přepravu doporučilo humanitární organizaci KORIDOR UA. Ta se kromě humanitární činnosti zabývá i logistikou. Tato akce umožnila cíleně podpořit infrastrukturu v Ternopilu a přispět ke zlepšení životních podmínek místních obyvatel.“


„Při výběru místa jsme spolupracovali s Ministerstvem průmyslu a obchodu, na jejichž doporučení bylo vybráno město Ternopil, shodou okolností město, ve kterém KORIDOR UA svoji humanitární činnost před dvěma lety začínal.“ Řekl Matouš Bláha, zakladatel KORIDOR UA.

Obě kotelny byly před cestou na Ukrajinu repasovány. Hodnota kotelen byla vyčíslena na 5,5 mil. Kč. Pro přepravu nadměrného nákladu poskytl KOMTERM KORIDORU UA příspěvek na přepravu ve výši 250 000 Kč.


KOMTERM, a.s. je energetická společnost s více než 30letou historií působící na českém trhu s energiemi. Specializuje se na výstavbu a provoz průmyslových a domovních kotelen.
Foto a video z přepravy kotelen najdete na našich sociálních sítích zde:


https://www.facebook.com/komtermrodinnafirma

https://www.linkedin.com/company/komterm-a-s/?viewAsMember=true

Aktuality

Projekt: Dálkové vytápění ve městě Lutsk
Tendr: Dodávka proudových transformátorů 110-154 KV
Exportní garanční a pojišťovací společnost se připojila k podpoře ukrajinské ekonomiky
Pozastavení přijímání žádostí do programu Aid for Trade Ukraine
Logistika – současné výzvy a trendy: Ukrajina, Česká republika, Evropa
Termín prodloužen. Výběrové řízení pro firemního konzultanta při implementaci programu urychlení investic
Tendr: Nákup elektrických železničních lokomotiv
Již 4.-6. června se na brněnském URBISu můžete těšit na druhý ročník Contact Ukraine 2024!