Mezinárodní strojírenský veletrh v Brně se bude věnovat i Ukrajině

October 03, 2022

Hlavním tématem letošního veletrhu je Průmysl 4.0 a digitální továrna. Veletrh již tradičně nabídne rozsáhlou škálu podniků, prezentací, odborných konferencí, workshopů a seminářů.

Vzhledem ke probíhající válce na Ukrajině se bude část akcí věnována také Ukrajině, zejména půjde o akci Business den Ukrajiny, kterou organizuje Komora pro hospodářské styky se SNS a Česko ukrajinskou obchodní komorou ve spolupráci s Velvyslanectvím Ukrajiny v ČR Dněpropetrovskou obchodní a průmyslovou komorou, to vše za podpory Ministerstva průmyslu a obchodu ČR a Veletrhů Brno,a.s

Účast přislíbil například náměstek ministryně ekonomiky Ukrajiny Taras Kachka, prezident Dněpropetrovské obchodní a průmyslové komory Vitalij Žmurenko nebo například chargé d'affaires velvyslanectví Ukrajiny v ČR, Vitalij Usatyj.

Prezentovány budou investiční a exportní možnosti Dněpropetrovské oblasti, která byla Českou republikou vybrána jakožto region, kam se buse soustředit česká pomoc, dále také novinky v ukrajinském zákonodárství, produkty ČEB a.s. a KB a.s. pro české exportéry na Ukrajině a také například prezentace samotných firem z Dněpropetrovské oblasti. Akce bude završena networkingem. Máte-li zájem se akce zúčastnit, tak se, prosím, registrujte se zde.