Podpora Ukrajiny: Darujte vozidla pro nemocnici

March 18, 2024

Nedávno jsme v souvislosti, s již předanými automobily prezidentem Petrem Pavlem obdrželi žádost od ukrajinské strany o další vozidla. Tato vozidla mají sloužit různým účelům a pomoci tak lidem v těžkých životních situacích.

První žádané vozidlo (osobní vůz) bude určeno pro Rehabilitační centrum Haličina Lvově. Toto vozidlo bude upraveno tak, aby mohlo sloužit k výuce řízení pro osoby s handicapem. Vozidlo bude sloužit zejména k výuce vojáků, kteří byli zraněni a bud se chtějí vrátit do služby nebo se chtějí zařadit zpět do běžného života.

Druhé vozidlo (van, minivan nebo dodávku) žádá Lvovská univerzita vnitřních věcí, která vzdělává například policisty. Vzdělávat se na něm budou jak vojáci, kteří obdrželi válečné zranění, tak běžní občané. Automobil bude upraven tak, aby bylo možné jej využívat na kolečkovém křesle.

Třetím poptávaným vozidlem je nákladní vůz, který bude sloužit k výuce v autoškole Univerzity vnitřních věcí města Dnipra. Má sloužit k rekvalifikaci osob s válečným zraněním, kteří tak budou moci řídit nákladní vůz a vrátit se k běžnému životu.

Pokud máte k dispozici vůz, byť starší, který je v dobrém technickém stavu a máte zájem ho darovat, obraťte se, prosím, na naši kolegyni na e-mailu dryndak@mpo.cz. Předání těchto vozů umožní navrátit do společnosti lidi s postižením a válečnými traumaty. Možností bude také přispět na sbírku na stránce projektu ZapojmeUkrajinu.

Děkujeme za vaši podporu a spolupráci. Společně můžeme udělat rozdíl a pomoci těm, kteří to nejvíce potřebují.