Poslední příležitost pro Ukrajinky získat stipendium od Czechitas

December 06, 2023

Digitální Akademie Czechitas otevírá poslední registraci s možností stipendia pro ukrajinské ženy


Pro ženy z Ukrajiny je nyní k dispozici exkluzivní šance zúčastnit se intenzivního kurzu IT zdarma a zvýšit tak svoji hodnotu na trhu práce. Stipendia jsou poskytována na kurzy zaměřené na datovou analýzu, testování softwaru a vývoj webových stránek. Kurzy jsou vedeny v češtině s podporou ukrajinsky mluvících koučů.


Pro ty, které by chtěly dozvědět se více o Digitální akademii, pořádá Czechitas online informační schůzky s názvem "Poznej Digitální akademii" 19. prosince a 15. ledna. S tímto během Digitální Akademie uzavírá Czechitas tuto možnost pro ukrajinské uprchlice, a proto je nyní nejlepší čas využít této jedinečné příležitosti. Zájemkyně se mohou registrovat na ukrajinském webu Czechitas.


“S novou prací se konečně náš život začíná ubírat lepším směrem. Jsem moc vděčná za příležitost, kterou jsem v Česku dostala. Chci zde zůstat žít a doufám, že brzy bude moct přijet také můj manžel. Dalším ukrajinským ženám Akademii rozhodně doporučuju, protože je to skvělá příležitost, která vás posune do nových výšin. Nebojte se. Neohlížejte se zpět, soustřeďte se na přítomnost a budoucnost - musíte se dívat dopředu a překonat svůj strach. Stojí to za to!“ říká Olena Ustenko, jedna z absolventek Digitální Akademie, která nyní pracuje jako juniorní datová analytička.


Akademii již absolvovalo více než 50 žen. V posledním běhu Akademie pro ukrajinské uprchlice přijme Czechitas až 25 dalších žen. Czechitas připravili stipendia pro ženy z Ukrajiny za podpory společnosti Google. Cílem je pomoci ukrajinským uprchlicím v České republice začít novou kariéru v oblasti informačních technologií.


O Czechitas:

Nestátní nezisková organizace Czechitas vznikla v roce 2014 za účelem doplnit trh celoživotního vzdělávání v oblastech, kde nejsou stát a vzdělávací instituce dostatečně flexibilní nebo propojené s praxí. Pomáhá především ženám, kterým formou vzdělávání, popularizací témat spojených s informačními technologiemi, kariérním poradenstvím, pořádáním pracovních veletrhů a kariérních workshopů otevírá dveře do perspektivních odvětví na trhu práce. Czechitas své vzdělávací aktivity vytváří v úzké spolupráci s lektorským týmem i samotnými studujícími a doplňuje je na základě potřeb budoucího pracovního trhu, přičemž cílem je co největší uplatnitelnost jednotlivých absolventek a absolventů. Díky spolupráci s partnerskými firmami, jejich podpoře a dále díky dárcovství, které pokrývá až 80 % nákladů, poskytuje Czechitas své kurzy za tzv. dotované ceny. Prostřednictvím nadačního fondu a jeho projektů poskytuje finanční prostředky vybraným znevýhodněným skupinám, a tak nabízí IT vzdělávání i těm, kdo by si ho jinak nemohli dovolit.Pro média a další informace kontaktujte:

Barbora Břusková

Marketing & Project Manager

Telefon: +420 732 901 115

Sokolská tř. 1263/24, 702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

E-mail: barbora.bruskova@czechitas.cz