ProZorro - ukrajinský webový portál o veřejných zakázkách

April 04, 2023

Vážení návštěvníci webu,

dovolte nám Vám na tomto místě poskytnout informaci týkající se veřejných zakázek vyhlašovaných ukrajinskou stranou. V souladu s ukrajinským zákonem o veřejných zakázkách byl zřízen webový portál ProZorro, který je oficiálním zdrojem otevřených dat a nabízí volný přístup ke všem údajům o veřejných zakázkách vyhlášených od 31. července 2016 v ukrajinském jazyce, přičemž oznámení o zakázkách nad určitou předpokládanou hodnotu jsou zveřejněna také v angličtině.

Zástupci státních podniků zveřejňují oznámení o tendrech (a podniky soutěží v aukčním procesu) pomocí modulu elektronických aukcí. Přístup do modulu aukcí je realizován prostřednictvím jednoho z autorizovaných elektronických tržišť, přičemž informace v centrální databázi veřejných zakázek jsou aktualizovány a dostupné na tomto webovém portálu a na všech ostatních tržištích současně.

Tento webový portál, centrální databáze, modul elektronických aukcí spolu s partnery a zúčastněnými stranami tvoří robustní, otevřený, hybridní systém elektronického veřejného zadávání souhrnně nazývaný ProZorro.

Dovolujeme si Vás upozornit, že dle naší vlastní zkušenosti je výhodnější užívat vyhledávání v ukrajinské verzi webu.

Odkaz v anglickém jazyce:

https://prozorro.gov.ua/en

Odkaz na stránky v ukrajinštině:

https://prozorro.gov.ua/

 

Odkazy Vám budou k dispozici v sekci Poptávka a nabídka na našem webu.